top of page

Uhelná - nová ulice propojí Opuštěnou a Rosickou

Rada města Brna dnes vybrala společnost, která postaví propojení mezi ulicemi Opuštěná a Rosická. Jedná se o jednu z prvních investic, které souvisejí s rozvojem čtvrti Trnitá a budoucí výstavbou nového vlakového nádraží.


„Přestavba Železničního uzlu Brno nestojí pouze na přesunu vlakového nádraží ke Svratce. Pojí se s tím i rozvoj tzv. jižní čtvrti Trnitá, kde vzniknou nové bulváry, ulice, možnosti pro bydlení a podnikání. Nyní začínáme s výstavbou nutné infrastruktury, jako jsou silnice, kanalizace, chodníky. Jako první přichází na řadu propojení ulic Opuštěná a Rosická v blízkosti Svratky. Tato komunikace, která bude nazvána Uhelná, bude jednou z důležitých spojnic mezi městem a novým nádražím. V budoucnu zde na jedné straně silnice vzniknou dva bloky domů, na straně druhé bude zeleň a výhled na řeku,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.


V tomto případě se jedná o výstavbu cca 200 metrů dlouhé komunikace. „Do zadávacího řízení se s nejvýhodnější nabídkou přihlásila společnost IMOS Brno, a. s. Na místě vznikne i kanalizace a veřejné osvětlení, založeno bude stromořadí a provedeny budou i parkové úpravy. Předpokládané náklady na projekt byly 37 milionů Kč bez DPH, vysoutěžená cena je ale nižší, činí 34,8 milionu Kč bez DPH,“ dodal 1. náměstek primátorky René Černý.


Projekt získal všechna povolení, samotná realizace by mohla začít do konce tohoto roku. Na dokončení projektu má zhotovitel dle smlouvy jeden rok.


Zdroj: Magistrát města BrnaComments


bottom of page