top of page

Stadion Za Lužánkami je v dezolátním stavu. Město bude investovat do Srbské

Železobetonové konstrukce části fotbalového stadionu za Lužánkami jsou na mnoha místech staticky v havarijním stavu. Ukázal to stavebně technický průzkum, který vloni zadal správce sportoviště, městská společnost STAREZ – SPORT. Nastalá situace si tedy vyžádá omezení aktivit v areálu. Současně město investuje do zlepšení fotbalového zázemí na Srbské.


„Vzhledem k tomu, že je stadion ještě v horším stavu, než se původně předpokládalo, není možné začít budovat tréninkové centrum mládeže, které uspělo v roce 2020 v participativním rozpočtu Dáme na Vás. Důvody jsou především bezpečnostní, je třeba také vzít v úvahu, že by taková investice nebyla hospodárná,“ uvedl 1. náměstek primátorky René Černý.


„V návaznosti na výsledky průzkumu jsme ihned začali řešit s Fotbalovou asociací ČR, Ligovou fotbalovou asociací a majitelem FC Zbrojovka Brno, za jakých podmínek je možné na Srbské hrát první ligu, případně i evropské poháry do doby, než bude definitivně rozhodnuto o lokaci nového stadionu. V letošním roce již byla provedena bezpečnostní opatření v sektoru hostů. V mezisezónní přestávce chystáme další úpravy za více než 15 milionů korun včetně regenerace travnaté plochy, která je dle klasifikace fotbalové asociace nejhorší v lize,“ sdělil radní pro oblast sportu Tomáš Aberl.


„Vítáme, že město přistoupilo zodpovědně k nutným investicím na městském fotbalovém stadionu Srbská. Vysoce si ceníme spolupráce s radním pro sport Tomášem Aberlem a investičním odborem magistrátu. Připravuje se tak projektová dokumentace na další zlepšení technické infrastruktury na Srbské v potřebných investičních nákladech. Samotné práce by měly probíhat v několika etapách od roku 2024. Je to pro nás záruka, že vrcholový fotbal bude mít v Brně zázemí splňující požadavky licence UEFA,“ řekl majitel Zbrojovky Brno Václav Bartoněk.


Konání každé plánované akce bude posouzeno individuálně a projednáno s pořadatelem, který bude muset převzít odpovědnost za případné škody. O koncepčním využití celé rozvojové lokality Ponava včetně fotbalového stadionu se povede diskuse na úrovni vedení města Brna a ve spolupráci s Kanceláří architekta města Brna.
댓글


bottom of page