top of page

Nová hala pro míčové sporty v areálu Vodova bude stát již za 18 měsíců

Brněnští radní dnes vybrali společnost, která postaví třetí halu pro míčové sporty v areálu Vodova. Ta bude sloužit pro trénink a zápasy mládeže v míčových sportech a umožní i pořádání mezinárodních akcí.

Hala má sloužit především mládeži, zároveň bude využita pro mezinárodní sportovní akce. V roce 2025 by se zde mělo konat mistrovství světa v basketbalu juniorek, o rok později by zde měly změřit síly kadetky. Kromě basketbalu bude hala sloužit také volejbalistům a volejbalistkám, házenkářům a házenkářkám a také florbalistům a florbalistkám.


Ve výběrovém řízení na zhotovitele třetí haly pro míčové sporty bylo podáno devět nabídek. „Nejvýhodnější nám zaslala společnost MORAVOSTAV Brno, a to s nabídkovou cenou 89 437 233,77 korun bez DPH. Předpokládaná hodnota veřejné zakázky činila 118 milionů korun bez DPH, jde tedy o výrazně lepší nabídku, než jsme čekali. Dle schválené smlouvy budou mít stavbaři na realizaci maximálně 18 měsíců. Předpokládáme, že by práce mohly začít v srpnu nebo v září a hotovo by mělo být na začátku roku 2025,“ vysvětlil 1. náměstek primátorky René Černý.

Třetí hala pro míčové sporty Vodova

· Rozměry stavby: 55 m x 39,75 m · Rozměry sportovní plochy: 49 m x 29,70 m, výška stropu po nosníky 7,2 m, po střechu 9 m · Provozně a objemově rozdělena na dvě části – provozní a sportovní. V provozní části se nachází nezbytné jednopodlažní zázemí – vstup, propojení se starou halou, šatny, sprchy. Sportovní část lze využívat pro trénink i mistrovské zápasy – podélná hřiště 40 m x 20 m pro házenou, futsal, florbal nebo 3 příčná hřiště 26 m x 14 m pro basketbal, nohejbal, volejbal. · Teleskopická tribuna až pro 250 diváků · Projekt zahrnuje rekultivaci okolí haly, úpravu vstupu a příjezdové komunikace do areálu z ulice Vodovy a úpravu areálového osvětlení a zpevněných ploch. · Vybudování 37 nových parkovacích míst · Navržena jako energeticky úsporná stavba


Comments


bottom of page