top of page

Hnutí ANO startuje ostrou fázi předvolební kampaně. Cílem je vítězství

Necelý měsíc před termínem komunálních voleb vstupuje hnutí ANO do ostré fáze předvolební kampaně. Hlavním cílem hnutí je vítězství v boji o brněnskou radnici. Hnutí ANO chce v ostré fázi kampaně upozornit především na liknavost a nemohoucnost současného vedení Brna dotáhnout do konce velké projekty, které byly v drtivé většině případů nastartovány už v minulém volebním období, kdy primátorem města předchozí lídr ANO Petr Vokřál.

Hnutí ANO je jedním ze dvou favoritů na vítězství v brněnských komunálních volbách. Předvolební průzkumy slibují vyrovnaný souboj s koalicí ODS a TOP 09. „Do voleb jdeme s tím, že zvítězíme. V ostré fázi kampaně chceme Brňanům připomenout projekty, které se stávajícímu vedení města Brna nepovedlo zrealizovat nebo dokonce upadly zcela do zapomnění,“ říká René Černý, lídr hnutí ANO pro komunální volby a kandidát na primátora.


Selhání současného vedení u desítek projektů

Mezi projekty, které kvůli liknavému vedení města ještě nejsou nebo vůbec nebudou dokončeny, patří mimo jiné výstavba nové atletické haly, neustálé odsouvání výstavby multifunkční haly nebo například nedokončený projekt Janáčkova kulturního centra. „Je to až neuvěřitelné, jak se rozjednané projekty táhnou. Kvůli průtahům se víceúčelová hala, která by měla stát na Výstavišti, prodraží oproti původním předpokladům minimálně o tři miliardy. Projekt atletické haly, který na stole leží několik let, je pravděpodobně kvůli nekompetentnosti radnice úplně mrtvý,“ upozorňuje Černý.


Další příklady radničního selhání přidává Karin Karasová, starostka městské části Brno-Královo Pole.Současná brněnská koalice naprosto selhala u vyjednávání kolem Nemocnice Milosrdných bratří a v současnosti to vypadá, že Brno o tuto stěžejní nemocnici přijde. Vedení města prakticky vůbec neřeší ani alarmující stav kolem přeplněných škol a školek, které navíc s přílivem ukrajinských uprchlíků nemají dostatečné kapacity. Situace je opravdu zoufalá a řada rodičů si s ní neví rady,“ uvádí dvojka na kandidátní listině hnutí ANO.


Fiasko jménem územní plán

Jedním z největších zklamání pro Brňany je bezesporu znovuodložení územního plánu. Byla to však jediná možná varianta. „Předložený územní plán z dílny Kanceláře architekta města Brna byl doslova paskvil, jenž šel na ruku developerům. Doufám, že v příštím volebním období vznikne konečně územní plán, který bude sloužit především občanům města Brna. Druhé největší město jej po třiceti letech nutně potřebuje,“ konstatuje Petr Bořecký, radní z městské části Brno-střed.


Nemohoucnost, zdržování a nekompetentnost potvrzuje i odchod nejvýznamnější kulturně-sportovní akce, kterou Brno mělo. „Jako velkého fanouška motocyklů mě stále velmi mrzí, že se na Masarykově okruhu už nejezdí seriál MotoGP. Neschopnost dohodnout se s organizátory sice neleží pouze na bedrech současného vedení Brna, ale má na něm lví podíl. Komunikace byla zkrátka nedostatečná a zaváněla nekompetentností. To koneckonců dokazuje i organizace výročí dvou set let od narození Gregora Johanna Mendela, která se musela uskutečnit uprostřed staveniště,“ doplňuje Černý.


ANO vyhlíží vítězství

Hnutí ANO chce po volbách zefektivnit práci radnice a navázat na projekty, které po volbách v roce 2018 přenechalo současnému vedení. „Tímto způsobem nemůže být Brno nadále vedeno. Většina projektů, které jsme současné primátorce předali k finalizaci, stále není dokončena. Kromě toho jsme si vědomi, že v čele města nás v současné energetické krizi čeká obrovský úkol. Budeme muset reagovat na zvýšení cen energií, při nečinnosti současné vlády to bude velká zátěž pro městský rozpočet. Město Brno je totiž zřizovatelem desítek základních a mateřských škol, městské nemocnice a mnoha sociálních zařízení,“ upozorňuje Černý a dodává:


„Pokud vláda nezasáhne, považujeme za nutné zvážit pomoc nejohroženějším skupinám obyvatel Brna a v této situaci jim pomoci. To vše by znamenalo výrazné přepracování rozpočtu města. Je tedy před námi spousta práce a my tuto výzvu chceme přijmout. Proto je naším hlavním cílem vítězství ve volbách, a dokončení všech projektů, které nyní stojí. Brno si to zaslouží.


V Brně kromě boje v komunálních volbách bude třetina voličů volit také do Senátu v obvodě číslo 58. Kandidátem hnutí ANO je právě bývalý primátor Petr Vokřál. „S Reném Černým se známe dlouhá léta a věřím, že právě on je ten nejvhodnější kandidát na primátora. Stejně tak věřím, že může velmi dobře probíhat naše spolupráce mezi Brnem a Prahou, odkud bych chtěl ze Senátu mému městu co nejvíce pomáhat,“ uzavírá Petr Vokřál.
bottom of page