top of page

Aktuálně ze stavby: třetí hala v areálu Vodova

Od poklepání základního kamene třetí haly pro míčové sporty v areálu Vodova uplynulo půl roku. Výstavba haly pokračuje podle plánu. První sportovci by se měli nového sportovního komplexu dočkat za rok.


Práce na stavbě začaly vytyčením sítí a demolicí, následně byla provedena úprava území pro samotnou výstavbu. Nyní probíhá navážení nosníků střešní konstrukce, které budou postupně usazovány na existující skelet. Silueta nové budovy je tak již zřetelná. "Jakmile bude dokončeno vyzdění a dále opláštění haly modulárním systémem, zahájí se práce v interiéru. Zároveň mezi halami vznikne odpočinková a pochozí terasa s relaxačními prvky. Herní plochu nově vzniklé haly bude možné rozdělit na několik menších hřišť. Současně tak budou moci své tréninky nebo zápasy odehrát házenkáři, futsalisté a florbalisté, možné bude také rozdělení plochy pro volejbal, basketbal a nohejbal," přiblížil 1. náměstek primátorky René Černý.Foto: město Brno


Třetí hala pro míčové sporty ve STAREZ ARÉNĚ VODOVA byla slavnostně zahájen 12. září 2023. Investorem stavby je město Brno, zhotovitelem je společnost Moravostav Brno, a.s. Stavba má být dokončena za 18 měsíců od jejího zahájení, nyní je tedy ve své třetině. Díky nové hale se významně rozšíří kapacity pro tréninky a zápasy mládeže, zároveň Brno získá možnost pořádat významné mezinárodní sportovní akce Součástí výstavby je také revitalizace okolí a navýšení počtu parkovacích stání o třicet pět míst.


Třetí hala pro míčové sporty Vodova nabídne široké možnosti pro sportovní aktivity v Brně. S rozměry stavby 55 m x 40 m a sportovní plochou o rozměrech 49,40 m x 29,70 m, výškou stropu po nosníky 7 m a po atiku 10 m, poskytne moderní a dostane prostorné zemí pro různé sportovní disciplíny. V provozní části se bude nacházet nezbytné jednopodlažní zázemí pro vstup, propojení se starou halou, šatny a sprchy. Teleskopická tribuna bude schopna pojmout přibližně 200 diváků. Projekt zahrnuje také rekultivaci okolí haly, úpravu vstupu a příjezdovou komunikaci z ulice Vodovy, úpravu arkádového osvětlení a zpevněných ploch.
Comments


bottom of page